Spojené arabské emiráty

Emiráty jsou synonymem pro luxusní dovolenou

Každý, kdo někdy zatoužil strávit svou dovolenou v luxusu a přitom se nemusí příliš trápit finanční stránkou věci, by si měl určitě projít nabídkou zájezdů do Spojených arabských emirátů a zamyslet se nad ní. Tento stát na břehu Perského zálivu patří díky značnému přírodnímu bohatství mezi nejvyspělejší a nejmodernější země na světě. Též se dá říci, že díky poměrně přísným zákonům jsou Spojené arabské emiráty i jednou z nejbezpečnějších zemí.

Dubaj

Emirát Dubaj

Nejznámějším ze sedmi samostatných emirátů, které spolu Arabské emiráty tvoří, je bezesporu Dubaj. Stejnojmenné hlavní město je rozděleno zálivem Creek na dvě části a každá z nich má své osobité kouzlo. Turisté na dovolené ve Spojených arabských emirátech tak mohou obdivovat moderní prosklené výškové budovy pnoucí se k blankytně modrým nebesům na straně jedné a historické staré mešity na straně druhé. V Dubaji, ve čtvrti Jumeirah, se také na umělém ostrově nachází nejluxusnější hotel na světě Bur al Arab. Ten architekti navrhli ve tvaru obří plachetnice. V jeho útrobách nabývá spojení dovolená v luxusu konkrétní a hmatatelné podoby.

Sharjah

Emirát Sharjah

Přímo uprostřed leží emirát Sharjah. Ten je jakýmsi historickým a kulturním centrem celé země. Pro turisty na dovolené tady platí přísnější pravidla než třeba v Dubaji. Co do rozlohy je Sharjah třetím největším emirátem. Kdo se rozhodne strávit dovolenou v Arabských emirátech právě v Sarjahu, měl by mít na paměti, že v tomto emirátu například netolerují odhalená ramena nebo nohy.

Abu Dhabi

Emirát Abu Dhabi

Největším z emirátů je emirát Abu Dhabi. Město Abu Dhabi je plné luxusních hotelů pro luxusní dovolenou, krásných zelených parků a prosklených výškových budov. A právě v Abu Dhabi se nachází světoznámá mešita Sheikh Zayed Mosque, která je mimochodem třetí největší mešitou na světě. Díky krásným plážím, luxusním hotelům a zajímavým památkám se vůbec není co divit, že turisticky patří tento emirát mezi nejnavštěvovanější. Dovolenou tady tráví každým rokem desetitisíce turistů z celého světa.

Ras al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah je nejsevernějším ve Spojených arabských emirátech. Dle mnohých cestovatelů také vůbec nejkrásnějším emirátem. Mezi místy, která stojí o dovolené v Emirátech za návštěvu, je určitě třeba zmínit poloostrov Musandam, patřící politicky k Ománu. Zde mohou turisté v moři na vlastní oči spatřit plavající delfíny a velryby. V hlavním městě Ras Al Khaimah zase stojí za zmínku muzeum či ruiny paláce královny ze Sheby.

Fujairah

Emirát Fujairah

Zajímavostí emirátu Fujairah je fakt, že na jeho území se nenachází poušť. Je to totiž jediný emirát, který jí nemá. O to bohatší je ale co se přírodního bohatství týče. Pobřeží tohoto emirátu je velmi oblíbené mezi potápěči, pro které je tady dovolená jako stvořená. Podél pobřeží Fujairahu se totiž nacházejí četné mořské rezervace. Nejvyhledávanějším výletním místem ve vnitrozemí Fujairahu je Wadi al Wurayah, kde mohou turisté pozorovat jedinečné vodopády.

Ajman

Emirát Ajman

Nejmenším z emirátů je Ajman. Zatím není tolik zasažen turismem, ale postupně se začíná měnit. Leží při pobřeží Perského zálivu a turisty láká na dovolenou hlavně svými památkami. V Ajmanu se mimochodem nachází také největší loděnice na stavbu typických arabských lodí zvaných dhau.

Umm al Quwain

Emirát Umm Al Quwain

Posledním z emirátů je Umm Al Quwain. Ze SAE je nejchudším, má nejméně obyvatel a lidé se zde živí především rybolovem. Na rozdíl od ostatních emirátům zde návštěvníci na dovolené rozhodně nemohou očekávat nějaký luxus. Zase na ně ale v Umm Al Quwainu bude ze všech koutů dýchat dávná historie, díky které má dovolená strávená v tomto emirátu nádech tajemna. Kdo se chystá do Umm Al Quwainu s dětmi, rozhodně by měl navštívit největší vodní park v Emirátech Dreamland.