Kanárský ostrov Tenerife

Osobité Tenerife

Ostrov Tenerife patří do souostroví Kanárských ostrovů, které se nachází ve vodách Atlantiku necelých 100 kilometrů západně od pobřeží Maroka. Autonomně spadá pod Španělsko a bez problémů je tady možné se o letní dovolené domluvit španělsky a většinou také anglicky. A i když se někdy říká všem Kanárským ostrovům ostrovy věčného jara. Toto označení si určitě zaslouží, a to především díky stálému a pro dovolenou velmi příjemnému počasí, ostrov Tenerife.

Tenerife

Všudypřítomné sopky

Stejně jako všechny ostrovy souostroví, je i Tenerife ostrovem sopečného původu. To je hned všem jeho návštěvníkům zřejmé při pohledu na zdejší pláže. Písek na většině pláží na Tenerife je tmavé, někdy až dokonce temně černé barvy. Na některých místech je sice možné narazit na pláže se zlatavým pískem. Ten je ale speciálně dovážen ze Sahary kvůli turistům, kterým tmavý písek na plážích z jakéhokoliv důvodu během dovolené nevyhovuje.

Tenerife - Teide

Letovisko Playa de las Americas

Ze zajímavých míst na ostrově, které stojí za to během dovolené navštívit, je třeba zmínit například letovisko Playa de las Americas na jihu ostrova. Toto letovisko svými možnostmi uspokojí požadavky na dovolenou snad každého milovníka nočního života a zábavy končící až v ranních hodinách. Jde o velmi rušné letovisko s největším komplexem pláží na ostrově, vybudované právě pro dostatečné pobavení svých návštěvníků. Kdo ale naopak uvažuje o klidně strávené dovolené, Playa de las Americas by se měl velkým obloukem vyhnout.

Tenerife pláž

Dovolená pro každého

Na dovolenou na Tenerife se může vydat opravdu každý. Aktivně založeným návštěvníkům a dobrodruhům nabízí letoviska na pobřeží dostatek sportovních aktivit, jako je lezení po skalách, paragliding či cyklistika na četných horských cestách. A milovníci golfu, kteří tady tráví dovolenou, jsou zde také na správném místě! Na ostrově Tenerife bylo totiž vybudováno nejvíce golfových hřišť té nejvyšší kvality ze všech Kanárských ostrovů. Například pod sopkou Teide, která je zároveň největší horou Španělska, jich mají golfisté k dispozici hned devět!

Sníh na Teide

Další aktivity na Tenerife

Dovolená na Tenerife ale není jen o sportech nebo naopak jen o lenošení na plážích a koupání se v čistých vodách Atlantiku. Během pobytu na ostrově je možné také využít pestré nabídky výletů po ostrově, které Tenerife může svým návštěvníkům díky pestrému reliéfu krajiny nabídnout. Většinou jde o různé výšlapy či celodenní túry po turistických cestách v národním parku Teide. Dalším zajímavým místem pro pěší turistiku, kterou se dá dovolená zpestřit, je Pico de Teide. Jedná se o vrchol, na který se mohou ti z turistů, kteří se necítí nebo nemohou absolvovat výšlap po svých, nechat vyvézt pohodlně lanovkou a na kterém je od roku 1985 otevřena známá mezinárodní astronomická observatoř.

Moře u Tenerife

Zábava pro celou rodinu

V případě, že na někoho dolehne o dovolené únava z dobrodružných výprav a výletů nebo je na ostrově s rodinou a hledá zábavu pro své ratolesti, můžete navštívit ostrovní zoo Loro Parque. Jde o jednu z nejoblíbenějších atrakcí, kterou návštěvníci ostrova během své dovolené na Tenerife absolvují. Botanicko-zoologická zahrada je domovem mnoha druhů pestrobarevných papoušků. Z nich někteří dokonce mluví a především těm nejmenším dokáží na tváři vykouzlit široký úsměv.