Tunisko

Tunisko jako turistická destinace

Z pohledu turistiky a cestování je jednou z nejoblíbenějších afrických zemí Tunisko. To se nachází na samém severním cípu tohoto kontinentu a z Tuniska je to na italský ostrov Sicílie jen asi 200 kilometrů. V Tunisku mohou turisté vybírat ubytování hned v několika známých turistických destinací. Každá z nich nabízí svým návštěvníkům něco jiného.

Hammamet

Asi nejznámějším letoviskem na tuniské pevnině je Hammamet. Toto městečko leží u východního pobřeží Tuniska, necelých 60 kilometrů jihovýchodním směrem od hlavního města Tunis. Na turisty tu čeká hned několik dlouhých písečných pláží, které jsou omývány průzračně čistými vodami Středozemního moře. Velkou výhodou dovolené v Hammametu je blízkost mezinárodního letiště v hlavním městě destinace Tunisko. Turisté tak nemusejí po příletu do země dlouze cestovat ke svému hotelu.

Nabeul

Pouze asi 15 km východně od Hammametu leží letovisko Nabeul, jež je pravým opakem Hammametu. Pokud je Hammamet rušným turistickým centrem, kde zábava nepolevuje ani po setmění, pak je Nabeul dokonale klidným městečkem, v němž je možné i v dnešní době poznat tradiční život zdejších obyvatel a původní Tunisko. Navíc ti, kdo zvolí svou dovolenou právě v tomto letovisku, budou na další turisty narážet během svého pobytu v Tunisku skutečně zřídka.

Sousse

O dalších cca. 80 kilometrů jižní od Hammametu se nalézá třetí největší město Tuniska Sousse. V oblasti Sousse bylo během posledních několika desetiletí postaveno mnoho nových a moderních hotelů. Mezi nimi se nalézají i luxusní pětihvězdičková ubytovací zařízení, poskytující svým hostům veškerý komfort. Dovolenou tady mohou i nároční turisté trávit na několika písčitých pláží a užívat si radovánky v průzračně čistém moři. Pláže lemuje dlouhá promenáda s mnoha restauracemi, bary a obchůdky. Dovolená v Sousse se bude líbit také milovníkům historie. Především v centru samotného města je situována spousta památek ze starověku a středověku, kdy se současné Tunisko teprve formovalo. Jedinečným zážitkem je také návštěva místní Mediny, kde je k nalezení velké tržiště.

Monastir

Dalších 20 km jihovýchodně směrem od Sousse leží Monastir. Ten se mezi turisty, kteří mají Tunisko a jeho letoviska v oblibě, proslavil svými promenádami. Ty se táhnou v délce několika kilometrů podél zdejší písečných pláží a jsou lemovány vzrostlými palmami. Voda v moři je čistá a průzračná a protože mají zdejší pláže jen pozvolný vstup do moře, je Monastir vhodný i pro rodinnou dovolenou. Rodiče se tady nemusejí bát nechat své děti samotné užívat si v moři zábavy.

Mahdia

Kdo by z Monastiru cestoval ještě dalších 40 km na jihovýchod, dostal by se do letoviska Mahdia. Vzhledem ke značné vzdálenosti od letiště jde i v současnosti o velmi klidné letovisko bez masového turismu. Podobně jako ve většině tuniských prázdninových středisek se mohou i v Mahdii turisté koupat na čistých a udržovaných písčitých plážích. Ubytování je zde zajištěno v moderních, nebo alespoň zrekonstruovaných, hotelích. Ty jsou schopny uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Stejně jako Monastir, i Mahdia je vhodná k dovolené celých rodin, neboť místní pláže se do vody svažují velmi pozvolna.

Tabarka

Západně od Tunisu, jen nedaleko od místa, kde Tunisko hraničí s Alžírskem, se nachází letovisko Tabarka. To se od dříve jmenovaných tuniských letovisek liší především svým podnebím, neboť je zde o něco chladněji než na východním pobřeží Tuniska. Díky dostatku srážek se tady turisté mohou setkat s velkým množstvím zeleně a také celou řadou parků. Ani v Tabarce pochopitelně nechybí veškerá turistická vybavenost a na své hosty tu čekají moderní hotely s veškerým komfortem.